Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Cała Polonia czyta dzieciom…

Propagując akcję „Cała Polonia czyta dzieciom” uczniowie naszej szkoły zorganizowali spotkanie z literaturą dziecięcą. Wystąpiły mali aktorzy i kilkuosobowe grupy prezentujące popularne wiersze znanych poetów. Był wśród nich Julian Tuwim, Jan Brzechwa i inni. Odwiedziła nas Kaczka Dziwaczka i Słoń Trąbalski. Długi pociąg przywiózł na stację Szkoły Polskiej im. Jana III Sobieskiego wiele dzieci i rodziców. Wszystkim dopisywały dobre humory i towarzyszyła miła zabawa w gronie przyjaciół. Spotkanie choć nie było długie, dodało wszystkim entuzjazmu. Już teraz rozpoczęliśmy planować i doskonalić talenty aktorskie. Na wiosnę spotkamy się ze znana aktorką panią Agatą Paleczny. Pochwalimy się przed nią swoimi umiejętnościami teatralnymi i usłyszymy więcej o teatrze i zawodzie aktora.