Poznaj nas!

Zapraszamy do pierwszej prywatnej sobotniej szkoły polskiej na terenie USA!

Nasza szkoła powstała w celu krzewienia polskiej kultury wśród polskich dzieci mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Szkoła została założona 16 września 1995 roku i mieściła się w Centrum Edukacyjnym INTERCLUB w Chicago. W 1996 roku szkoła przyjęła nazwę Szkoły Języka Polskiego i Kultury Polskiej im. Jana III Sobieskiego.

Za nami zaszczytny jubileusz 20-lecia nieprzerwanej działalności. Od początku istnienia szkoła zapewnia dzieciom i młodzieży polskiego pochodzenia możliwość nauki języka polskiego, historii, geografii Polski i matematyki oraz możliwość lepszego poznania tradycji, obyczajów i kultury polskiej. Szkoła oferuje ponadto bogaty wybór zajęć nadobowiązkowych: plastykę, język hiszpański, zajęcia sportowe, samoobronę i religię ( włącznie z przygotowaniem do Sakramentów I Komunii Świętej i Bierzmowania).

Szkoła posiada nowoczesny, ciekawy, a przede wszystkim motywujący program nauczania, a także przygotowuje do egzaminu Seal of Bilitracy oraz egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego. Certyfikat taki umożliwia, między innymi, wstęp na studia w Polsce bez konieczności zdawania egzaminu z języka polskiego. Egzamin certyfikatowy po raz pierwszy odbył się w 2004 roku i byliśmy pierwszą polską szkołą, która przygotowywała i nadal przygotowuje uczniów do tego egzaminu.

JEST STO POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO UCZYĆ SIĘ NAMI

Mniejsze klasy i dłuższy czas zajęć

Każda klasa w Szkole Polskiej im. Jana III Sobieskiego liczy maksymalnie 16 uczniów, a czas zajęć jest dłuższy od czasu zajęć w innych szkołach polonijnych. Zajęcia w klasach od 2 do 11 trwają 4 godziny, czyli o godzinę dłużej niż w większości innych szkół.

Profesjonalni i życzliwi nauczyciele

W naszej szkole pracują najwyższej klasy specjaliści z bogatym doświadczeniem zarówno w pracy w szkołach polskich jak i amerykańskich. Zatrudniamy dodatkowych nauczycieli-specjalistów prowadzących lekcje matematyki, geografii, muzyki.

Duży wybór zajęć dodatkowych

Oferujemy duży wybór zajęć dodatkowych: język hiszpański, plastykę oraz religię, która jest jednym z ważniejszych przedmiotów dodatkowych. Nasi uczniowie przyjmują Sakramenty Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w parafii św. Jacka.

Dbamy o rozwój

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w licznych konkursach międzyszkolnych, m.in. w konkursie „Stawiam na polski”.

Przygotowujemy do egzaminu Seal of Biliteracy oraz egzaminu certyfikatowego z języka polskiego jako obcego.

Rodzice mogą liczyć na udział w procesie wychowawczym i mają zapewnioną możliwość stałych konsultacji z nauczycielami.

Liczne wydarzenia

Rokrocznie szkoła organizuje różnorodne wydarzenia związane z edukacją, takie jak wyjazdy do teatru czy kina, konkursy, olimpiady, spotkania i seminaria. Uczniowie mogą liczyć na liczne imprezy okoliczościowe (pikniki, spotkania wigilijne, Parada 3 Maja, ślubowanie klas pierwszych, Mikołajki, zabawy karnawałowe, studniówka, matura, Polonijny Dzień Dwujęzyczności, Dzień Ziemi  itp.).