Konferencja NEXT – Talks for the Future Generation

Konferencja NEXT – Talks for the Future Generation odbyła się 28 października 2023 roku w Palos Heights. Jest to cykliczna , największa w USA konferencja dla polonijnej młodzieży.

Uczniowie klasy 10 i 11 liceum naszej szkoły mieli możliwość wysłuchania 6 wspaniałych mówców , którzy opowiadali o swoim życiu i osiągnięciach. Gościem specjalnym był Tomasz Sobania – 22-letni biegacz, pisarz i podróżnik.

Wyrazy uznania należą się organizatorom tego spotkania. Dzięki nim nasza polonijna młodzież mogła kolejny już raz uczestniczyć w tak ciekawym i interesującym wydarzeniu.

Nasza uczennica klasy 11, Antonia Rygiel zapowiadała jednego z gości.

Po tym spotkaniu czuliśmy się zmotywowani do realizacji naszych marzeń i celów pamiętając o jednocześnie naszych polskich korzeniach.