Ślubowanie 2019

„Będę szanować wszystkich ludzi, dbać o rośliny o zwierzęta. Nauczę się przyjaźni
i koleżeństwa” –  ślubowali uczniowie klas pierwszych Polskiej Szkoły im. Jana III Sobieskiego, a ich wzruszeni rodzice obiecali wspierać działania swoich pociech
i okazywać im dużo czułości.

„Pasowanie na ucznia to jedna z ważniejszych tradycji naszej szkolnej społeczności” – mówiła Beata Pawłowski,  dyrektor szkoły.
Uroczystość rozpoczął krótki program artystyczny w wykonaniu przejętych pierwszoklasistów, podziwiany przez ich starszych kolegów, rodziców oraz grono pedagogiczne i władze szkoły.
Po złożeniu przyrzeczenia pani dyrektor pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia. Zamiast miecza, jak na szkołę przystało, użyła pokaźnych rozmiarów ołówka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
– „Jestem dumna” – podsumowała Renata Głowacka, wychowawczyni jednej z klas pierwszych. – „Wszyscy ładnie nauczyli się tekstów i dzielnie pokonali tremę. Teraz wracamy do rzeczywistości”.
Wyjątkowy dzień zakończył się poczęstunkiem. Była pizza, słodkości i owoce.