Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

„Szkoło, szkoło jak się masz?
Jesteśmy już uczniami.
Oto książki, plecak nasz
I szkolny rok przed nami!”

      Pasowanie na ucznia to przeżycie nie tylko dla dzieci. Wystarczyło zajrzeć do naszej szkoły w sobotę, 5 listopada 2016 roku, by się o tym przekonać. Wszyscy rodzice przybyli znacznie wcześniej, by nie spóźnić się na tę ważną uroczystość.W wielu przypadkach były to trzypokoleniowe spotkania, bo nie mogło przecież zabraknąć Babć i Dziadków. A dzieci? W białych bluzeczkach i koszulkach oraz czarnych i granatowych spódniczkach i spodniach wyglądały bardzo uroczyście.

Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich pierwszoklasistów  w Szkole Polskiej im. Jana III Sobieskiego. Tego dnia uczniowie klasy I a i I b zostali przyjęci do braci szkolnej i pasowani  na pełnoprawnych żaków. Klasa I a liczy 12 uczniów, a  jej wychowawczynią   jest p. Gabriela Klocek; zaś do klasy I b uczęszcza 8 uczniów,  a wychowawczynią  jest p. Agnieszka Sroka.

Uczniowie z dużym przejęciem,  zaprezentowali  swoje umiejętności  w przygotowanym wcześniej programie artystycznym.  Maluchy, jak zawsze niezawodne, wesoło śpiewały i recytowały przygotowane teksty. Na program składały się  wiersze i piosenki. Czy pierwszaki przekonały wszystkich, że już są gotowe zostać uczniami szkoły? Tak, Dyrektor szkoły, pani Beata Pawłowski, podjęła decyzję o przyjęciu ich do grona naszej społeczności szkolnej. Było to historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy  uczniowie klas pierwszych składali ślubowanie na nowy sztandar szkoły. Nastąpiło uroczyste złożenie przysięgi i akt pasowania, którego dokonała pani dyrektor, dotykając wielkim ołówkiem ramienia każdego pierwszaka. Prezydent szkoły , pan Krzysztof Szczepaniec, wręczył pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy i statuetki,    a panie wychowawczynie – upominki. Część oficjalą zakończyło wystąpienie Prezydenta szkoły, pani  Moniki Nawrot , która złożyła gratulacje wszystkim uczniom klas pierwszych i ich rodzicom.  Przepiękna dekoracja dopełniła całości.

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców, podczas którego było bardzo miło i wesoło.

To był wspaniały dzień, pełen emocji i wzruszeń. Z pewnością pierwszaki zapamiętają go na bardzo długo.

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom.