Studniówka 2020

Dnia 25 stycznia 2020 roku, tegoroczni maturzyści z naszej szkoły uczestniczyli w pięknym, 27 Balu Studniówkowym, który odbył się w salach bankietowych Drury Lane w Oakbrook Terrace.  Była to okazja do spotkania wszystkich – 537 uczniów klas maturalnych, uczęszczających do 40 polonijnych szkół, mieszczących się w aglomeracji Chicago. Studniówka, organizowana symbolicznie 100 dni przed maturą to wielkie wydarzenie w życiu każdego maturzysty.

Uczniowie z naszej Szkoły Języka Polskiego i Kultury Polskiej im. Jana III Sobieskiego bawili się wyśmienicie. W pięknych strojach, eleganccy, z uśmiechem na twarzy, mieli okazję do przeżycia ich studniówkowego balu.  Prezentacja szkoły, wspólna kolacja, piękne odtańczenie poloneza, wspaniała zabawa, przejście przez 100, spotkanie przyjaciół z innych szkół, podróż limuzyną pełną śmiechu, śpiewu i zabawy oraz niezapomniana atmosfera to wspomnienia, które na zawsze pozostaną w ich pamięci.

Z pewnością z sentymentem będą powracać do tego wydarzenia oglądając Album Maturzysty i filmową relację z balu.

Bal Studniówkowy jest niezapomnianym uwieńczeniem 11- 12 lat nauki w polskiej szkole. Nasi uczniowie wiedzą, że warto było kontynuować naukę w liceum i wytrwać aż do końca.