Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Wigilia – 19 grudnia 2015

Każdego roku, o tej samej porze spotykamy się wszyscy, by świętować i podtrzymywać naszą szkolną tradycję.
Uczniowie razem ze swoimi nauczycielami przygotowują się do występów o tematyce bożonarodzeniowej, by przybliżyć nam znaczenie tych wyjątkowych świąt.
Chociaż grudzień to mroźna, zimna pora roku, to dla nas najcieplejsza – najcieplejsza, bo wspólna, rodzinna. To pora pełna emocji, wzruszeń i refleksji…refleksji nad tym co ważne i trwałe, a tym co kruche i ulotne. I może życie mija i chwila to tylko jakiś moment, urywek, to są momenty, kiedy tracimy poczucie czasu, kiedy liczą się dla nas tylko nasi najbliźsi.
W takiej właśnie atmosferze odbyło się nasze spotkanie wigilijne. Wspólnie z rodzicami, gośćmi oglądaliśmy występy naszych uczniów. Każda klasa przygotowała na ten dzień coś wyjątkowego, coś co sprawiło, że zapomnieliśmy na chwilę o naszej codzienności. Były piękne jasełka, piękne wiersze, pastorałki, kolędy i scenki świąteczne. Nie zabrakło dobrego humoru. Wesoły akcent pozwolił nam na nowo poczuć radość i magię świąt, a melodie znanych polskich kolęd „grały” nam w duszy jeszcze długo po występie…
Spotkanie przy stole, łamanie się opłatkiem pokazało, jak „głęboka” jest nasza polska tradycja i jak ważne jest, aby tę tradycję pielęgnować i przekazywać młodemu pokoleniu. W radosnym nastroju i z uśmiechem na ustach rozeszliśmy się do swoich domów, aby tam, gdy przyjdzie czas i na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka, wspólnie z najbliższymi zaśpiewać :
” Cicha noc, święta noc,
pokój niesie ludziom wszem…”