Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Grudzień w Polskiej Szkole

“Bóg się rodzi, moc truchleje…”
czyli grudzień w Polskiej Szkole

Ostatni miesiąc roku jest chyba najbardziej lubianym przez dzieci (zarówno te młodsze jak i te trochę starsze)- i to nie tylko ze względu na długo oczekiwane opady śniegu- ale także otaczającą go tajemnicę. To właśnie w grudniu nasi milusińscy mają wiele okazji do tego, by bliżej poznać polskie tradycje, szczególnie te bożonarodzeniowe. Mogą przystroić pachnącą choinkę, przygotować 12 wigilijnych potraw i podzielić się opłatkiem z najbliższymi. Śpiewając kolędy, mogą z niecierpliwością oczekiwać na spotkanie z Mikołajem- czy też świętym od spełnionych życzeń. Mogą też przygotować szopki i obejrzeć Jasełka.
Na naszych uczniów czeka w grudniu wiele atrakcji. Już w najbliższą sobotę, 8 grudnia, do placówki w Arlington Hts. przyjedzie straszny…smok! Przyprowadzi ze sobą aktorów, w tym Agatę Paleczny, a także pyszne kanapki od firmy Krakus. Serdecznie zapraszamy wszystkich na przedstawienie.
Tydzień później, 15 grudnia, w naszej Szkole odbędzie się spotkanie wigilijne. Rozpocznie się ono o godz. 10 rano w Arlington Hts. i 12 w południe w Chicago. Zapewniamy wspaniałą atmosferę, smaczny posiłek, mnóstwo kolęd i radosnych chwil.
Warto dodać, że przerwa świąteczna potrwa 2 tygodnie. Spotkamy się ponownie 5 stycznia.