Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Spotkanie z Autorką

“Czy­tanie książek to naj­piękniej­sza za­bawa, jaką so­bie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

O tym, że czytać trzeba i warto-przekonywała, zgodnie z Wisławą Szymborską, Iwona Sikorska-Szczupak, autorka popularnej wśród dzieci serii opowiadań o Ali-Pimpali. 19 stycznia br. odwiedziła ona uczniów naszej Szkoły z klas 0-4. Towarzyszył jej muzyk, Marek Kalinowski, który grał na gitarze i śpiewał o przygodach małej Ali. Dzielnie wtórowali mu wszyscy zgromadzeni.

Pani Iwona opowiadała o pracy pisarza—o swojej twórczej wenie, warsztacie i pomysłach na kolejne książki. Przeczytała też kilka dobrze znanych bajeczek swojego autorstwa. Przyniosła także ze sobą prezenty-krótkie wierszyki, napisane przez nią specjalnie na Dzień Babci i Dziadka.
O trwającym blisko godzinę spotkaniu dzieci z radością opowiadały swoim rodzicom i opiekunom. Pani Iwonie podziękowały natomiast gromkimi brawami i zaprosiły na kolejne spotkanie.