Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Smok Wawelski w Szkole Sobieskiego

Teatr uczy, bawi i wychowuje—przekonali się o tym uczniowie naszej Szkoły w sobotę 9 lutego 2013r. Tego dnia zawitała do nas bowiem Agata Paleczny wraz z najstarszą grupą Warsztatów Teatralnych “Little Stars”.

O godzinie 10 rano w Our Lady of Victory School w Chicago rozpoczęło się długo oczekiwane przez wszystkich przedstawienie. Ponad 50ciu młodych widzów z zapartym tchem śledziło losy Smoka Wawelskiego, Szewczyka Dratewki, króla Kraka i księżniczki Wandy. Wszystkim zebranym przypadły do gustu piękne kostiumy i dekoracje. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej, zarówno uczniowie jak i nauczycielie mogli przenieść się choć na kilka chwil do Krakowa. Nie zabrakło okrzyków zachwytu, śpiewu i śmiechu. Najmłodsi mieli nawet okazję powalczyć o rękę pięknej księżniczki, na co też ochoczo się godzili.  Trwające nieco ponad godzinę przedstawienie zgromadzeni nagrodzili gromkimi brawami.

Sponsorem tej niecodziennej lekcji i spotkania z prawdziwą sztuką była firma Krakus, która ufundowała też wszystkim uczniom pyszny lunch. Zajadając się smacznymi kanapkami, dzieci wspominały dzielnego Szewczyka, który przechytrzył smoka i uratował królestwo—oraz całą spiżarnię—Króla Kraka.

Dziękujemy firmie Krakus oraz Warsztatom Teatralnym “Little Stars” za to niezapomniane spotkanie z prawdziwią sztuką. Do zobaczenia w teatrze!