Jasełka 2017

Jest taki dzień,
Bardzo ciepły, choć grudniowy…

W sobotę 16 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły przygotowali jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie odbyło się na sali teatralnej.

Jasełka to jeden ze zwyczajów świętowania Bożego Narodzenia i według tradycji z reguły organizowane są one przed świętami. Dziś trudno wyobrazić sobie święta zimowe bez choinki, kolęd czy szopki.  Tak samo trudno wyobrazić sobie Polakom, mieszkającym za granicą, okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia bez jasełek. Jest to na pewno ciepły akcent, umilający Polonii czas oczekiwania na narodziny Chrystusa. Równocześnie organizacja jasełek to część polskiej tradycji, którą przecież z tak specjalną troską pielęgnujemy za granicą naszej Ojczyzny i z miłością przekazujemy naszym dzieciom i podopiecznym.

Tegoroczne widowisko bożonarodzeniowe zachwyciło zgromadzonych gości, którzy mogli doświadczyć całości przez pięknie zaśpiewane kolędy, bogate kostiumy i scenografię. Podczas przedstawienia wśród ozdób dominowały białe i złote gwiazdki, które podkreślały czas oczekiwania na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Podziwialiśmy wraz z Rodzicami i zaproszonymi gośćmi występy klasy 3, 4, 6, 7, które zaprezentowały tradycyjne polskie jasełka, świąteczne piosenki i kolędy. Zgromadzeni na sali goście, rodzice, uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania.  Następnie Szkolna Grupa Teatralna pod kierownictwem Pani Renaty Głowackiej wystawiła sztukę, opartą na znanej opowieści pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy. Wielkie brawa dla dużych i małych, którzy odważnie wystąpili na naszej szkolnej scenie.

Po części oficjalnej wszyscy przenieśliśmy się na salę jadalną. Zgodnie ze starą, polską tradycją łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Wszyscy: uczniowie, rodzice i nauczyciele poczuli magię polskich Świąt Bożego Narodzenia i niejednemu łza zakręciła się w oku. Warto na co dzień ponosić trud dwujęzycznej nauki, aby w tych szczególnych momentach w ciągu roku poczuć więź nie tylko z miejscem, w którym mieszkamy, ale również z naszym krajem ojczystym. Po podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wigilijnych stołów, przygotowanych przez rodziców poszczególnych klas. Świąteczne specjały dostarczone zostały przez Montrose Food Mart & Deli. Przy stołach panowała ożywiona atmosfera. Prawdziwie polskie Święta!

Na koniec nastąpił wyczekiwany przez wszystkich uczniów moment: odwiedził nas Święty Mikołaj i przyniósł nam prezenty, zapowiadając moc podarków pod choinką w naszych domach na Święta Bożego Narodzenia. Specjalne podziękowania należą się Pani Joannie Piątek, która była fundatorem słodkości dla wszystkich uczniów naszej szkoły oraz wszystkim rodzicom za zorganizowanie prezentów dla dzieci! Serdecznie dziękujemy !

Chcieliśmy też serdecznie podziękować wszystkim tym rodzicom , którzy pomogli nam w organizacji tego wyjątkowego dnia. Dzięki Waszemu wsparciu i uczestnictwu było wspaniale!

Świąteczną magię zabraliśmy do naszych domów.

Zapraszamy do odwiedzenia szkolnej galerii zdjęć, a także na naszą stronę na Facebooku  i przygotowaną tam krótką prezentację.