Mikołajki 2017

Mikołajki  w Szkole Polskiej im. Jana III Sobieskiego

„Święty Mikołaj”

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie. (…)

(…) A kiedy Mikołaj rozda już prezenty,
Dnia 2 grudnia 2017 roku, uczniowie klasy 10 A zaprosili Świętego Mikołaja do swojej sali, którą przeobrazili w piękne, świąteczne miejsce, a sami zamienili sie w Pomocników Świętego MIkołaja. Były Elfy, Reniferek oraz Bałwanek. Jak przystało na wspaniałych pomocników, zorganizowali gry, zabawy, konkursy i nagrody dla wszystkich zaproszonych dzieci. A zaproszeni byli uczniowie klas: od zerówki do klasy siódmej włącznie, na różnorodne gry i zabawy, a starsze klasy na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem.  Zerówka przyniosła nawet ze sobą listy do Świętego Mikołaja aby łatwiej wyrazić swoje prośby. Listy Mikołaj zabrał oczywiście ze sobą. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili przy łowieniu przysłowiowego karpia, rzucaniu do celu, karmieniu ciasteczkami głodnego Mikołaja a także malowaniu motywów świąteczno – zimowych na twarzach i rączkach. We wszystkich konkursach można było wygrać cukierki, kalejdoskopy, gumeczki oraz stempelki z motywami świątecznymi. Nasz  Mikołaj miał pełne ręce roboty rozmawiając i wysłuchując wszystkich zaproszonych gości. Każdemu – grzecznemu dziecku zapewnił otrzymanie wymarzonego prezentu pod choinką, a wszystkim dzieciom wręczył kolorowanki, lizaki oraz czekoladowe Mikołaje.

Wraca do nieba uśmiechnięty.
Choć może czasem przykro świętemu,
Że nikt prezentów nie daje Jemu.