Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubuję uroczyście!
Będę dbać o dobre imię klasy i szkoły Będę się pilnie uczyć języka polskiego
Będę poznawać i szanować polską tradycję i kulturę Będę starał się być dobrym i uczciwym uczniem
Będę szanował swoich nauczycieli i rodziców.

Tymi słowami, 28 października 2017 roku wszyscy pierwszoklasiści naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice i dziadkowie, którzy z dumą obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak zaprezentowali program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie.

Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów. Uroczystego pasowania na uczniów Polskiej Szkoly im. Jana III Sobieskiego dokonała Pani Dyrektor – Beata Pawłowski. Dzieci przyjmowały ten symboliczny gest z wielkim przejęciem, choć czasem z lekkim niepokojem. Pani Dyrektor dumnie przyjmowala każdego nowego ucznia do grona uczniowskiego naszej szkoły dotykając ich ramion ogromnym ołówkiem i wypowiadając tradycyjną formułe. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz różne prezenty.
Prowadząca całą uroczystość Pani Dyrektor złożyła pełnoprawnym już uczniom życzenia sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie. Do życzeń dołączyła się Pani Prezydent naszej szkoly, Monika Nawrot, życząc nowym uczniom wielu niezapomnianych wrażeń w murach naszej szkoły.
Doniosly charakter uroczystości ślubowania rozweseliło przedstawienie oparte na wierszu Jana Brzechwy pod tytułem ,,Kwoka” w wykonaniu naszego szkolnego teatrzyku. Na twarzach wszystkich zebranych zagościł uśmiech doceniający brawurową grę młodych aktorów i ich pełne fantazji stroje. Ostatnim punktem programu było obejrzenie krótkiego filmu na temat naszego patrona Jana III Sobieskiego. Po jego zakończeniu wszyscy nowi uczniowie wraz z rodzinami przeszli do naszej szkolnej stołówki na wcześniej przygotowany poczęstunek.
To był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń dzień w historii naszej szkoły. Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.