Ślubowanie Klasy 1. 24 października 2015

24 października 2015 roku w SZKOLE POLSKIEJ IM. JANA III SOBIESKIEGO
odbyło się ślubowwanie uczniów klas pierwszych. Na galę przybyli rodzice, opiekunowie z rodzinami ,
całe grono pedagogiczne z uczniami na czele z dyrekcją. Pasowanie to jedeno z najważniejszych uroczystości
w szkołach polskich wobec czego uczniowie już od kilku tygodni przygotowywali się do wystąpienia .
Nasze ślubowanie miało nutę wesołej zabawy ,bo przecież samo wystąpienie jest stresujące, przebraliśmy się bowiem za postacie z bajek.
Smerfy i krasnale przemaszerowały dumnie wsród zgromadzonych gości i pięknie zaprezentowały się publiczności.
Najważniejszy jednak moment nastąpił w drugiej części , podczas której uczniowie w strojach galowych , wyczytywani przez panie wychowawczynie zostali pasowani na uczniów naszej szkoły wielkim , imponującym ołówkiem przez naszą panią dyrektor Beatę Pawłowską.
Tegoroczni pierwszoklasiści uczą się w dwóch równorzędnych klasach , których wychowawczyniami są
panie Ewa Jabłoński oraz Ewa Budny.Ceremonię ślubowania poprowadzili przewodniczący rady uczniowskiej
wraz z zastępcą .Bardzo dziękujemy za pomoc klasom starszym.Klasy pierwsze otrzymały dyplomy
oraz upominki od dyrekcji szkoly i uczniow innych klas .Uroczystość ślubowania to początek
nauki i wszystkim pierwszoklasistom życzymy bardzo dobrych ocen i radości z bycia w polskiej szkole.