Świąteczne Spotkanie

„Jest w moim Kraju zwyczaj,

że w dzień wigilijny,

Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”

– wzruszającym wierszem C.K.Norwida rozpoczęły się szkolne Jasełka. Wszystko odbyło się zgodnie z tradycją: wokół żłobka zebrali się  przejęci Pastuszkowie, Trzej Królowie z darami oraz chór anielski. Dziecinę powitali wierszem i kolędą. Przybyły również dzieci, ktore postanowiły obdarować małego Jezusa prezentami:)

Występowali uczniowie klas trzecich oraz czwartej i dziewiątej, a nawet ich wychowawczynie.

Zaprezentował się również teatr szkolny pod dyrekcją pani Renaty, z bardzo udaną historią małego Jasia, który z pomocą bajkowych przyjaciół odkrywa, że Boże Narodzenie to więcej, niż zabawki pod choinką. Młodzi aktorzy dawali z siebie wiele, co doceniła i tak życzliwa publiczność.

Spotkanie Świąteczne całej naszej szkolnej społeczności odbyło się 15 grudnia 2018 roku. Były podziękowania i najlepsze życzenia, dzielenie się opłatkiem i tradycyjne potrawy wygilijne (co najmniej dwanaście!), a nawet kiermasz książek. Zjawił się również sam Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów dla dzieci i bardzo grzecznej kadry pedagogicznej. Szkolna wigilia to dzień wyjątkowy, kiedy możemy się lepiej poznać, pobyć razem. Wszystkim organizatorom spotkania należą się gorące podziękowania. Było warto!