Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Lekcja Wolnosci i Niepodleglosci

Przeżycia i odczucia uczniów klasy 7 wywołane uczestniczeniem w wydarzeniu „ Lekcja Wolności i Niepodległości” w Copernicus Center w Chicago 1 grudnia 2018 roku:

„Wyjazd do Copernicus Center w Chicago i udział w wydarzeniu “Lekcja Wolności i Niepodległości “ był dla mnie niezapomnianym przeżyciem”.

John Ciolek

„Bardzo mi się podobał wyjazd do Copernicus Center w Chicago. Dużo dowiedziałam się o II wojnie światowej i jak ciężko było żyć w czasie wojny i po wojnie. Jestem bardzo zainteresowana historią pana Ryszarda Kossobudzkiego.  Mam nadzieję, że będziemy mieć więcej takich lekcji, jak ta”.

Monika Juscinska

„W Copernicus Center w Chicago było bardzo ciekawie i interesująco. Pani Rita Cosby opowiedziała fascynującą historię, którą każdy powinien usłyszeć”.

Anna Kudla

„Bardzo dużo dowiedziałam się z tego programu o II wojnie światowej. Najbardziej podobała mi się druga część, bo pokazała, jak dużo Polacy walczyli o niepodległość. Trzeba pamiętać, że wolność nie jest za darmo. Wszyscy uczestnicy programu otrzymali książkę Rity Cosby. Przeczytałam ją jeszcze w czasie weekendu, bo kiedy zaczęłam ją czytać, bardzo mnie zaciekawiła i nie mogłam jej odłożyć”.

Gabriela Ner

„Była to dla mnie lekcja historii, która mi się bardzo podobała”.

Maximillian Obstoj

„Pani Rita Cosby opowiadała bardzo ciekawie, bo mówiła z wieloma detalami. Programy o prawdziwych zdarzeniach są bardzo interesujące i cieszę się, że mogliśmy wziąć w takim programie udział. Książka pani Rity Cosby jest taka ciekawa, że poleciłbym ją każdemu i zasugerowałem, aby zakupiono ją do naszej szkolnej biblioteki”.

Mateusz Wojtyła