Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Polskiej Szkole im. Jana III Sobieskiego w Prostect Hts. przeżywaliśmy w tym roku dnia 29 kwietnia 2017 roku. Uroczystość została poprowadzona przez panią Barbarę Matonóg – wychowawczynię klasy szóstej.

   W pierwszej części nastąpiła uroczystość graduacyjna trzech grup wiekowych: zerówki, klasy ósmej oraz żegnającej się już z nami klasy jedenastej. Uczniowie, ubrani w piękne togi, otrzymali z rąk pani dyrektor – Beaty Pawłowski, pani prezes – Moniki Nawrot oraz pana prezesa – Krzysztofa Szczepaniec, świadectwa, dyplomy, statuetki oraz upominki.

   Następnie wystąpiła pani dyrektor podsumowując cały miniony rok pracy szkoły: starania i wysiłki uczniów oraz ich rodziców; wydarzenia szkolne takie jak: Piknik szkolny, Mikołajki, Jasełka, Wigilia szkolna, Dzień Babci oraz zbliżająca się Parada Trzeciomajowa; osiągnięcia konkursowe na szczeblu międzyszkolnym oraz wyniki nauczania.

Po tej części nastąpił moment uhonorowania medalami wzorowego ucznia, uczniów, którzy pilnie pracowali przez cały rok i osiągnęli najwyższe wyniki zarówno w nauczaniu i w zachowaniu. Nagrodzono również medalami rodziców szczególnie zaangażowanych w życie szkoły. Każdy z nich otrzymał medal z dedykacją „Przyjaciel szkoły im. Jana III Sobieskiego”.

Nadszedł czas na część artystyczną. Na scenie pojawiły się nie tylko dzieci ale również rodzice.

Wystąpili:

– Opiekunowie zerówkowiczów, którzy wcielili się w postacie z wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka” i w bardzo zabawny sposób odegrali swoje role.

– Klasa pierwsza wraz ze swoją wychowawczynią  – panią Ewą Budny.

– Klasa piąta pod kierunkiem wychowawczyni – pani Katarzyny Jabłońskiej.

– Klasa szósta z wychowawczynią panią Barbarą Matonóg.

– Klasa ósma wraz z panią Wiolettą Bednarz z występem podsumowującym dziewięć lat nauki w polskiej szkole.

– Klasa jedenasta z panem Witoldem Maziarz, która niestety już po raz ostatni wystąpiła w naszej szkole. Występ ten był bardzo wzruszający. Uczniowie klasy maturalnej złożyli szczególne podziękowania wraz z bukietami pięknych kwiatów na ręce pani dyrektor, pani prezes, wychowawcy oraz nauczycieli uczących ich w ciągu tych wszystkich lat nauki w Szkole Polskiej im. Jana III Sobieskiego. Wystąpiła również uczennica klasy jedenastej – Natalia Lastowiecka z wierszem własnego autorstwa i prezentacją multimedialną przygotowaną specjalnie na tą uroczystość. Wspomnień czar rozlał się wówczas na wszystkich uczestników ceremonii.

Po części oficjalnej na sali teatralnej, wszystkie klasy rozeszły się do swoich sal, gdzie wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa oraz nagrody książkowe za dodatkowe osiągnięcia. Kolejnym miejscem spotkania całej szkoły była nasza stołówka na której czekała pizza dla wszystkich uczniów.

   Wszystkim uczniom Szkoły Polskiej im. Jana III Sobieskiego serdecznie gratulujemy życząc miłych i bezpiecznych wakacji. Absolwentom zaś życzymy spełnienia marzeń oraz realizacji wszelkich planów. Niech przez życie prowadzą Was słowa naszego świętego Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”.