Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Dębowa Aleja Niepodległości

W ostatnią sobotę września wybraliśmy się do Yorkville na pierwszą szkolną wycieczkę. Celem wyprawy było posadzenie stu dębów dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy było Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce, a miejscem spotkania Ośrodek Młodzieżowy PNA.

Naszą szkołę reprezentowały klasy ósma i dziewiąta, pani dyrektor Beata Pawłowski, wychowawcy oraz opiekunowie, którym serdecznie dziękujemy za transport i wszelkie wsparcie.

Uroczystość miała symbolicznie rozpocząć się o godzinie 11.11, ale – jak to zwykle bywa – nastąpiło opóźnienie. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Piotra Janickiego – konsula generalnego w Chicago, Franciszka Spuli – prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej, Ewy Koch – szefowej Zrzeszenia oraz weteranów i harcerzy. Były przemówienia (przydługie i takie w sam raz), pieśni patriotyczne i salwy honorowe, które postawiły nas wszystkich na nogi. A potem mogliśmy wreszcie sadzić dęby!

Młodzież ochoczo zabrała się do pracy i po kwadransie „nasze drzewo” było przysypane ziemią, podlane i obfotografowane ze wszystkich stron. Warto wiedzieć,  ze szkolny dąb znajduje się pomiędzy dwoma innymi, tuż przy placu zabaw.