Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Parada Konstytucji 3 Maja

Nie mogło zabraknąć Szkoły Polskiej  im. Jana III Sobieskiego na tegorocznej Paradzie z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, gdzie pod hasłem „100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę” prezentowaliśmy nasze wartości,  język, historię, tradycję oraz kulturę.  W sobotę – 5 maja, paradowaliśmy ulicą Columbus Drive w centrum Chicago, z numerem 51. Dzięki pani Joannie Piątek  – naszemu wspaniałemu sponsorowi, mogliśmy jechać na pięknie udekorowanej, w polskich barwach, platformie. W paradzie uczestniczyła pani dyrektor szkoły – Beata Pawłowski, pani prezes – Monika Nawrot, pan prezes – Krzysztof Szczepaniec oraz liczne grono pedagogiczne wraz w uczniami i rodzicami.  Z hasłem na ustach: „Nie ma nic lepszego od szkoły Sobieskiego” słychać nas było zarówno na trybunach jak i wśród oglądającej paradę publiczności. Spotkaliśmy mnóstwo znajomych z innych szkół i organizacji polonijnych tworząc w ten sposób jedną, wielką, polonijną rodzinę. Wrażeń z uczestniczenia w paradzie nie da się opisać, trzeba na niej po prostu być, aby odczuć i zobaczyć ducha Polonii, której serce tęskni za swoją ojczyzną. Zapraszamy więc wszystkich nieobecnych, aby w przyszłym roku wybrali się razem z nami, po to, by uczcić polską tradycję i kulturę.