Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W sobotę, 28 kwietnia w Szkole Polskiej im. Jana III Sobieskiego odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, połączona  z graduacją klasy zerowej i ósmej.  To właśnie uczniowie tych klas byli głównymi bohaterami tej uroczystości. Na naszej szkolnej sali teatralnej spotkały się wszystkie uczęszczające na zajęcia dzieci wraz z rodzicami. Ponadto gościliśmy babcie, dziadków, wujków i ciocie naszych uczniów.

O godz. 10.00 rozpoczęła się akademia szkolna.  Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego do zebranych przemówiła  Pani Dyrektor Beata Pawłowski. Następnie na scenę zostali poproszeni uczniowie klas graduacyjnych , którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy , książki i statuetki.

Wielu uczniów naszej szkoły za systematyczną, całoroczną pracę i wzorowe wyniki w nauce otrzymało pamiątkowe medale. Wręczyli je Pani Dyrektor  i Pan Krzysztof Szczepaniec – Prezydent Szkoły . Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych latach nauki. Nie zapomniano również o  rodzicach, którzy z dużym zaangażowaniem współpracują z naszą szkołą. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal.

Podczas części artystycznej, która nastąpiła zaraz potem na sali panowała wspaniała atmosfera. Uczniowie klasy zerowej , szóstej i dziesiątej oraz Szkolne Kółko Teatralne recytowali wiersze i śpiewali piosenki, które były znane wszystkim gościom, obecnym na sali. Klasy drugie przygotowały również krótki występ z okazji Dnia Mamy i Taty, po którym każdy z uczniów naszej szkoły wręczył swojej kochanej mamie różę.

Po części oficjalnej i rozdaniu świadectw w klasach przez wychowawców przy pizzy i poczęstunku zorganizowanym przez rodziców wszyscy mieli okazję, aby poznać się jeszcze lepiej i podzielić się wrażeniami z zakończonego już roku szkolnego. W tak miłym nastroju przebiegło całe spotkanie, które trwało około trzech godzin.

Cytując słowa jednej z zaśpiewanych wspólnie piosenek „Już za parę dni, za dni parę, wezmę plecak swój i gitarę…” życzymy wszystkim wspaniałych, udanych  wakacji, aby pogoda dopisywała i abyśmy wszyscy spotkali się wypoczęci i pełni sił na przyszły rok szkolny.

Do zobaczenia we wrześniu!!!