Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Wizyta Pary Prezydenckiej

 

Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z Polonią    

w sobotę, 19 maja w Millenium Park w Chicago. Pod koniec tego spotkania w Wietrznym Mieście, największym skupisku Polonii na świecie, para prezydencka wręczyła dyplomy uczniom szkół języka polskiego.

Na pamiątkę spotkania w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości absolwenci polonijnych szkół otrzymali podpisane przez parę prezydencką okolicznościowe dyplomy.
Ich treść wyrażała uczniom uznanie za „ wytrwałość w nauce języka polskiego, pogłębianiu wiedzy o Polsce, jej historii i kultury, za podtrzymanie tożsamości narodowej oraz godne reprezentowanie kraju przodków w Stanach Zjednoczonych Ameryki”.

Podobnie jak absolwenci, dyplomami „za pielęgnowanie języka i kultury polskiej , narodowej tradycji i dziedzictwa, wychowanie w duchu patriotyzmu i szacunku dla historii Polski młodego pokolenia Polaków w Stanach Zjednoczonych” zostały uhonorowane polonijne szkoły.

Na scenie po odbiór historycznych dyplomów stanęły szkolne delegacje maturzystów, z dyrektorami szkół i wychowawcami z ponad 50 szkół aglomeracji chicagowskiej, a także z polskich szkół ze stanów Indiana, Wisconsin, Minnesota, Missouri i Michigan.