Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Poświęcenie Sztandaru i Jubileusz 20 – Lecia Szkoły .

23 kwietnia 2016 roku w Szkole Języka Polskiego i Kultury Polskiej im. Jana III Sobieskiego odbyły się uroczyste obchody 20-lecia istnienia szkoły, połączone z poświeceniem sztandaru. Uroczystość ta miała szczególny charakter. Uczestniczyli w niej znakomici goście, absolwenci, byli i obecni nauczyciele, uczniowie, ich rodzice oraz sympatycy szkoły. Jak przy okazji każdego jubileuszu, były wspomnienia, odwoływanie się do historii i życzenia dalszego rozwoju i pomyślności.

W sali teatralnej MacArthur Middle School w Prospect Heights Pan Witold Maziarz , nauczyciel szkoły przywitał zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru. Poczet sztandarowy stanowili : Pan Arkadiusz Mazur jako Król Jan III Sobieski oraz Prezydenci Szkoły Pani Monika Nawrot i Pan Krzysztof Szczepaniec – sponsorzy sztandaru . Przekazali sztandar Pani Dyrektor Beacie Pawlowski oraz młodzieży szkolnej. Obrządku poświęcenia sztandaru dokonał Ksiądz Stanisław Jankowski – Proboszcz Bazyliki Świetego Jacka w Chicago. Nowy sztandar od tej pory będzie uświetniał wszystkie ważne uroczystości szkolne. Następnie przemówienia wygłosili Pani Monika Nawrot, Pani Beata Pawlowski oraz zaproszeni goście: Wicekonsul Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago – Pan Konrad Zieliński, Skarbnik Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce – Pani Renata Rudnicki , Prezes Polsko – Amerykańskiej Izby Handlowej w Chicago – Pani Anna Morzy. Każdy gratulował tak pięknego jubileuszu i życzył zarówno uczniom jak i wszystki nauczycielom, sukcesów i zadowolenia.

Po części oficjalnej uczniowie Szkoły Polskiej im. Jana III Sobieskiego przedstawili krótką historię życia swojego patrona. Niewątpliwie największą atrakcją części artystycznej byli nauczyciele szkoły, którzy wystąpili z krótkim programem, na który składały się przerobione fragmenty trzech bardzo znanych piosenek.

Z okazji podwójnego święta przygotowano również wystawę okolicznościową prac uczniowskich. Tematem przewodnim była oczywiście postać patrona szkoły. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem przybyłych na uroczystość gości.

Dla wszystkich zaproszonych przygotowano również poczęstunek w jadalni szkoły.

Aby umożliwić gościom podróż sentymentalną w przeszłość, z okazji jubileuszu szkoły wydano specjalną książkę pamiątkową.