Prowadzimy zapisy na nowy rok szkolny 2024-2025

Witaj Polska Szkoło!

“Wybiła już godzina,

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna

Znów dni popłyną pracowite

Nad szkolną książką, nad zeszytem

Życzę Wam wszystkim na początek

roku szkolnego – samych piątek!”

 

10 września, o godzinie 8:30 rano, zadźwięczał pierwszy dzwonek w Szkole Polskiej im. Jana III Sobieskiego. Uczniowie powrócili po wakacjach uśmiechnięci, opaleni i pełni zapału oraz chęci do nauki. Zgromadzonych w kafeterii uczniów, rodziców i nauczycieli powitała pani dyrektor, Beata Pawłowski. Życzyła uczniom sukcesów i postępów w nauce języka polskiego. Po przywitaniu nastąpiła prezentacja wychowawców poszczególnych klas, następnie nauczyciele wraz z uczniami udali się do klas, gdzie odbyły się krótkie spotkania z rodzicami. W pierwszym dniu nauki zajęcia trwały nieco krócej niż zazwyczaj, ponieważ ten szczególny, uroczysty dzień zakończyliśmy piknikiem szkolnym. Podczas pikniku mieliśmy okazję lepiej się poznać, wspominalismy też wakacje oraz rozmawialiśmy o planach na najbliższy rok.
Życzymy wszystkim uczniom powodzenia w nauce, a wszystkim nauczycielom wytrwałości.